RPG ~~

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

WHTF?

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Bilbo Lance

Data de înscriere : 21/11/2010

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 9:07 pm

Scot rautacios limba la el, oprindu-ma si eu. M-am intors cu fata la baiat.
-Mereu ai fost asa rautacios cu copii mici? Il intreb curios, afisand, din nou, acel zambet copilaresc ce adoram sa-l fac.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Malton Andrew

Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 9:10 pm

-Răutăcios? Te rog, sunt foarte... mă opresc brusc, neștiind cum aș putea continua fraza pe moment. Îmi duc o mână peste piept, închizându-mi ochii și plecându-mi capul în jos, încercând să găsesc repede ceva.
-... sunt foarte drăguț cu copii mici. mormăi într-un final, deschizându-mi ochii și privind în sus, parcă nici știind ce am spus, dând apoi negativ din cap.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 9:13 pm

Eram curios de cum va termina propozitia, sigur avea sa ma faca sa rad. Am avut cat de cat dreptate, am chicotit cand i-am auzit si continuarea.
-Tu? Dragut cu copii mici? Atunci cu mine de ce nu esti dragut? Intreb bosumflandu-ma, chiar daca se purtase bine cu mine.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 9:18 pm

Îl privesc lung, ridicând o sprânceană.
-Ce? Acum că nu ți-am luat o acadea sau o înghețată, așa cum cer copii mici în mare parte, sunt rău? îmi duc o mână la ceafă, ținând atent în cealaltă cărțile, astfel încât să nu le scap.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 9:21 pm

Am ranjit strengar cand l-am auzit, apoi am facut ochii mari, rugatori si buza inferioara am indoit-o in jos.
-Te log! O acadea mi-ar placea! Ii spun pe un ton copilaresc, pastrandu-mi expresia fetei,pana la urma era vina lui ca vroiam asta.
Daca nu ar fi adus el in discutie acadelele si inghetata nu vroiam.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 9:29 pm

Tresar când aud cele spuse de tip, mormâind ceva printre dinți.
-Acadele, cine m-o fi pus să aduc vorba despre așa ceva?! îmi duc o mână la ceafă, închizându-mi ochii.
-Spune-mi că măcar... măcar glumești. îl privesc printre gene pe Lance, sperând că chiar glumea.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 9:30 pm

Dau negativ din cap.
-Daca nu-mi cumperi o acadea ma supar pe tine si fug cu tot cu carti. Sa stii ca-s repede de picior. Spun zambind inocent, nu ma intrecea nimeni la fugit caci aveam antrenament la cat fugisesi de altii.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 9:37 pm

-Ei bine... prefer să nu mă risc. mă las ușor, observând pe partea cealaltă de stradă un magazin alimentar. Privesc în stânga și în dreapta, observând că nu trece nici o mașină, apoi îmi îndrept privirea spre Lance, schițând un zâmbet.
-Să te ducă tati și de mânuță? glumesc pe seama celor spuse până acum, întinzând mâna dreaptă spre tip, în glumă.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 9:38 pm

I-am urmat privirea, vazand si eu magazinul alimentar. Am zambit larg, chiar avea sa-mi cumpere acadele, yay. Cum pana acum am pretins ca sunt un copil nu vroia sa stric tot acum. Am dat afirmativ din cap, vesel ca un copilas si l-am apucat de mana, tinand cartile in cealalta.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 9:43 pm

Mi-aș da palme probabil dacă aș avea mâinile libere, dar uite, curios... nu am nici una liberă! Afișez un zâmbet pe chip, mai mult chinuit, traversând strada și oprindu-mă în dreptul magazinului.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 9:45 pm

Am traversat o data cu el strada, nu aveam incotro oricum. I-am dat drumul la mana cand am ajuns in fata magazinului. Am intrat primul pe usa, asteptandu-l nerabdator si pe baiat.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 9:50 pm

Mi-am dat o ușoară palmă peste frunte, oftând scurt. Am intrat la rândul meu în magazin, ducându-mă direct la tejghea și așezând cărțile pe aceasta, cerând prima dată o pungă.
-Lance... îi rostesc numele băiatului, privindu-l cu subânțeles să-și aleagă așa mult dorita acadea odată și să plecăm.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 9:52 pm

Am inceput sa ma uit la acadele si am vazut una interesanta. I-am aratat-o cu degetul , zambind larg, exact ca un copilas mititel.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 9:56 pm

Închid ochii și strâng puternic din ei, indicându-i vânzătoarei acadeaua dorită de tip. Odată ce am luat-o și am pus și cărțile în pungă, am plătit, făcându-i semn lui Lance să mergem, eu unul pășind deja spre ieșirea din magazin, ținând acadeaua în mână și privind-o ciudat.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 9:58 pm

Am batut vesel din palme cand am vazut ca el chiar mi-a cumparat o acadea, dar inca nu-mi terminasesi rolul de copil mic. Am cerut si eu o punga pentru a pune cartile si apoi m-am dus la baiat. L-am imbratisat strans.
-Mersi tati. Spun copilareste, constient ca vanzatoarele se uitau acum ciudat la el
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 10:02 pm

Ies din magazin înaintea băiatului, ciufulindu-mi părul și zâmbind larg.
-Cred că-ți aparține.... întind acadeaua spre el, privindu-l printre gene, destul de amuzat, fiule! rostesc un ultim cuvânt, râzând slab apoi.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 10:04 pm

O data ce am iesit din magazin s-a incheiat si rolul meu de copil mic. Am luat acadeaua si am bagat-o repede in gura.
-Imi convine ca am tata asa tanar. Chicotesc, scotand pentru cateva clipe acadeaua, cat am vorbit, dar apoi am bagat-o la loc in gura
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 10:08 pm

-Bine, gata cu piesa de teatru. murmur, dându-mi ochii peste cap și răsufând adânc, privind apoi în jur.
-Poate din cauză că tu ești cel cu dorințele satisfăcute îți place așa mult. îl privesc insistent și serios.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 10:10 pm

Dau aprobator din cap cand imi cere sa incetez cu teatrul.
-Sa stii ca mereu primesc ceea ce-mi doresc. Zambesc. Am metodele mele de a face totul sa mearga asa cum imi doresc eu. Spun vesel, indreptandu-ma spre camin.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 10:14 pm

-Micuțul profitor și acadeaua ciudată. replic în urma lui, cât pentru mine, âncercând să-mi descifrez propiile gânduri din momentul de față legate de replica mea. Cu câțiva pași în urma lui, îmi las privirea spre trotuar, încercând să fiu atent la drum.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 10:16 pm

Mi-am continuat vesel acadeaua, incepand sa balangan in fata si-n spate mana in care erau cartile. Privirea mi-am ridicat-o spre cer, uitandu-ma la nori.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 10:29 pm

Mi-am întins mâinile lateral, ducândumi-le apoi la ceafă, continuând să-mi mențin aceiași pași și păstrând distanța dintre mine și Lance. Mi-am lăsat capul plecat ușor pe spate, privind cerul.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 10:34 pm

-Stii ca daca continuam sa mergem asa incet o sa ajungem diseara nu? Iar tu nu vei avea mult timp sa inveti! Ii spun, dar mergand la acelasi pas cu ochii pe sus.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 10:44 pm

-Poftim? Acum îmi aduci aminte? Îl privesc atent din spate, începînd să prind viteză și odată cu depășirea lui lance, îl prind de încheietura stângă, făcându-l și pe el să meargă mai repede.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Mar Noi 23, 2010 10:47 pm

Chicotesc cand il aud si apoi ma simt repede tras de el pentru a mari viteza. L-am urmat pe baiat , privindu-l atent.
-TU chiar vei reusi sa inveti atat? Il intreb curios. Dupa ce dai testul sau ce dai, sa ma anunti daca l-ai trecut.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: WHTF?   

Sus In jos

WHTF?
Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Criminal Minds :: Places :: Biblioteca orasului-
Mergi direct la: