RPG ~~

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

WHTF?

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Bilbo Lance

Data de înscriere : 21/11/2010

MesajSubiect: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 8:32 pm

Am pasit timid in biblioteca. Ce cautam eu aici? Niciodata nu veneam la biblioteca, caci ma plictiseam oribil. A, da! Trebuia sa caut o carte pentru cineva. La naiba, de ce m-am oferit oare sa-l ajut? Oftez lung, incepand sa ma uit dupa cartea ceruta, era ceva despre stiintele oculte.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Malton Andrew

Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 10:08 pm

Cu un teanc de cărți, fiecare cu un număr de pagini depășind trei sute, am ieșit dintre rafturi, mergând deja în părți. Oprindu-mă la fiecare doi pași făcuți și reluîndu-mi echilibrul, încerc să ajung la o masă liberă.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 10:14 pm

M-am bosumflat cand am vazut ca nu-i gaseam cartea. Unde naiba putea sa fie? Mi-am dat seama ca singur nu aveam nicio sansa s-o gasesc, asa ca m-am dus la bibliotecara pentru a-i cere detalii despre unde gasesc acea carte.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 10:18 pm

Privind în față pe lângă brațul de cărți, am observat o masă liberă. Încântat de faptul că însfârșit scăpam de acea greudate, nu am mai observat că la câți-va pași de masă se alfă și un scaun, de care, tocmai eu trebuia să mă împiedic. Împrăștiind cărțile pe jos și făcând și un zgomot destul d emare, bibliotecare evident că nu și-a putut vedea de „clientul” ei și a venit lângă mine, începînd să-mi țină morală și să mă pună să aduc cărțile de jos. De parcă nici nu aș fi avut gând să fac asta, dar fie, trecem.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 10:23 pm

Am tresarit cand am auzit zgomotul si apoi am urmat-o pe bibliotecara. Chicotesc la morala ce i-o facea baiatului. M-am aplecat pe vine, pentru a-l ajuta sa stranga cartile, caci erau cam multe si cu cat termina cu el mai repede, cu atat ma ajuta si pe mine in problema mea.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 10:33 pm

-La naiba... oricum, cine naiba citește aici fără să asculte muzică la căști, e chiar așa chioară?! mormăi gândindu-mă că mă aflu singur în jurul cărților, nici observîndu-l pe tip ce mă ajuta. Reușesc să ridic pe masă câteva dintre cărți, întorcându-mă într-o parte și abia zărindu-l pe băiat.
-Um... mulțumesc pentru ajutor. replic pe un ton calm și destul de serios.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 10:40 pm

Nu am bagat de seama ceea ce a spus baiatul si cand mi-a multumit am asezat cartile pe masa.
-Pentru nimic! Spun zambind si ma uit dupa bibliotecara, era la pupitrul ei.
Ma duc repede la ea, cerandu-i din nou explicatii
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 10:47 pm

M-am așezat la masă, apropiind cărțile mai mult de mine. Am luat una la nimereală, deschizând-o și uitându-mă, chiar de la prima pagină, ca un chior la instrucțiuniile ochelarilor noi. Stupid. ceva mai aiurea nici că mă poate trece mintea acum, mai ales că cică am de învățat aceste tehnici de artă străvechi pentru examen. Cum aș putea face asta, dacă nu înțeleg nimic? Dau câteva pagini mai departe din carte, continuând să citesc, mai mult printre rânduri, încercând totuși să înțeleg în același timp și unele cuvinte.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 10:50 pm

Femeia imi zice pe unde ar trebui sa caut cartea. Urmez instructiunile ei si o gasesc exact pe un ultim raft. Cum era sa ajung eu acolo? Nu eram asa inalt. Oftez si ma incep sa sar, pentru a prinde cartea. Intr-un final am reusit, dar o data cu ea am tras mai multe carti din greseala, toate cazand pe mine, facandu-ma si pe mine sa aterizez in fund.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 11:05 pm

Dând pagină cu pagină, se aude un zgomot. Întorc capul într-o parte și observ în dreptul ultimului raft de cărți unele căzute și pe băiat. Mă ridic de pe scaun, apropiindu-mă de el cu pași mărunți, ciufulindu-mi părul.
-Mă bucur că nu am fost singurul care a fost pus la pământ, azi, de o carte. Să te ajut?
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 11:07 pm

-Au! Am zis frecandu-mi capul.
Mi-am mutat privirea pe baiat cand l-am auzit si am chicotit usor.
-Is diabolice cartile! Deaia nu vin eu la biblioteca niciodata. Oftez. Daca vrei! Zambesc dulce si intind mana, pentru a ma ajuta de baiat sa ma ridic.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 11:12 pm

-Cărți malefice... cred că te-ai uitat prea mult la tv. îl prind de mână și îl ajut să se ridice de jos, privind apoi ciudat cărțile de pe jos.
-Banuiesc că... nu mă mușcă dacă le ating, nu?
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 11:15 pm

M-am ridicat in picioare si apoi m-am scuturat pe fund. Am chicotit la replica sa si m-am uitat la carti, apoi la el serios.
-Eu zic sa nu te risti, daca incep sa te manance sa stii ca eu nu te salvez! Ii spun incrucisandu-mi mainile la piept, pe un ton copilaresc, chiar daca incercam sa fiu serios.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 11:18 pm

-Oh... ce drăguț ești tu! îmi plec capul pe o parte, rostind acestea pe un ton dulce.
-Acum serios, nu pățesc nimic dacă le ating, nu? Să știi că țin la viața mea. iau o expresie serioasă, oftând scurt.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 11:20 pm

Zambesc dulce cand ma complimenteaza.
-Eu te-am avertizat. Ridic din umeri. Daca patesti ceva e vina ta, sa nu vii plangand apoi la mine. Scot copilareste limba.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 11:24 pm

-Și dacă... apuc să vorbesc, aplecându-mă imediat să iau o carte și prinzând-o de coperți, deschizând-o și închizând-o, semănând cu o gură mare, o apropii de chipul băiatului, cartea aceasta îți v-a păpa ție limba? continui către el, pe un ton cât de cât înspăimântător și serios, dar în același timp amuzant.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 11:25 pm

L-am privit atent cand a luat cartea, dar apoi a apropiat-o de mine.
-Atunci esti lau si tu si cartea. Spun bosumflandu-ma, incrucisandu-mi iarasi mainile la piept.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 11:29 pm

Îi pun cartea în dreptul feței, plecându-mi apoi capul pe o parte pentru al vedea.
-Cartea îmțeleg că-i rea, chiar tu ai spus-o... dar eu? întreb curios.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 11:31 pm

Ma dau cativa pasi inapoi, lovindu-ma de raft, cazandu-mi o carte-n cap.
-Vezi? Is malefice! Spun bosumflat, frecandu-mi capul caci durea. Tu esti rau pentru ca tu o pui sa ma muste. Te urasc gata. Spun hotarat.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 11:40 pm

-Um... încep o frază ce nici eu nu știu cum aș putea-o continua. Îl privesc pe Lance chinuinduse să-mi arate cât de malefice sunt cărțile. Zâmbesc involuntar, punând cartea, ce mai devreme era un mic monstruleț, înapoi pe raft.
-Să știi că ești cam prostuț... îți faci ție rău numai ca să dovedeșni niște nimicuri? continui ce am început mai devreme, fără a mai părea amuzat de ceva. Mă aplec și iau câteva cărți de jos, punându-le apoi la locul lor pe raft.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 11:42 pm

-Ce? Nu m-am lovit intentionat. Mormai caci se parea ca el asta intelesese. M-am dat inapoi pentru ca tu ma amenintai si asa m-am lovit de raft si prin urmare o cartea mi-a aterizat in cap. Spun vazand cartea ce o cautam.
Ma aplec si o iau in mana.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 11:44 pm

-Ok, ok... vina mea, la mine pare rău! replic către el, trăgând o privire cu coada ochiului la cartea ce o luase acesta în mână, punând apoi pe raft și ultimele două cărți ce mai erau pe jos.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 11:47 pm

Zambesc larg.
-Am uitat! Spun deodata. Mersi de ajutor. Ii spun zambind, punand si ultima carte pe raft, privindu-l apoi pe baiat.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 11:51 pm

-Ha? îl privesc buimac pe acesta.
-Ai uitat ce? întreb, trezindu-mi curiozitatea deodată la ceea ce spuse mai devreme.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: WHTF?   Lun Noi 22, 2010 11:54 pm

-Asta uitasesi, sa-ti multumesc. Spun zambind dulce.
Deschid cartea ce o aveam in mana, rasfoind paginile, erau destul de multe. Oftez, trebuia sa ma mai duc si pana la Ady acasa sa-i duc cartea.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: WHTF?   

Sus In jos

WHTF?
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Criminal Minds :: Places :: Biblioteca orasului-
Mergi direct la: