RPG ~~

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Let it be

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Bilbo Lance

Data de înscriere : 21/11/2010

MesajSubiect: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:08 pm

Afara ploua, dar nu ma deranja, adoram sa ma plimb noaptea prin ploaie, chiar daca aveam multe sanse sa racesc. Nu eram imbracat adecvat pentru o astfel de vreme, cu doar un tricou pe mine si o pereche de pantaloni mulati, movi cu dungi negre, puteam raci foarte usor. Nu e ca si cum imi pasa, raceam, luam pastile si gata. Oricum nu iesisesi asa afara intentionat, ma prinsese ploaia si cum in casa nu aveam ce face, iar toti prietenii imi erau ocupati. Asta pateam cand aveam prieteni mult mai mari ca mine. Oftez si ma asez turceste pe o banca, chiar daca era uda.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Amor N. Hilton

Data de înscriere : 22/11/2010

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:12 pm

Sateam pe o banca privind cerul. Simteam cum imi bubuie capul din cauza durerii, iar daca ma ridicam acum sigur ma lua cu ameteli, ceea ce nu era tocmai placut.
Sus In jos
Malton Andrew

Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:16 pm

Cu mapa deasupra capului meu, mă opresc în dreptul parcului, gândindu-mă că dacă o voi merge prin el, poate ajung mai repede la cămin. După câteva priviri ezitante, îmi las mâinile pe lângă corp, începând să simt deja stropii puternici a ploii pe părul meu. Împrejurimile erau pustii, nici nu trebuie să te gândeşti prea mult. Zona aceasta a oraşului e mereu pustie când plouă, de parcă toţi s-ar feri de puţină apă ce le atinge pielea. Cu paşi mărunţi am început să o iau pe o cărare din parc, iar cu privirea în pământ, mintea îmi era plină cu gânduri idioate şi fără sens, făcându-mă să mă desprind de realitate şi semănând în unele momente cu un zombie din jocurile video.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:17 pm

Mi-am ridicat capul, inchizandu-mi ochii pentru ca picaturile de ploaie sa nu intre in ei. Am deschis gura, dorind sa gust apa, nu-mi era sete, dar imi placea sa fac asta. Nu am pastrat mult timp aceasta pozitie, lasandu-mi capul in jos, incepand sa ma uit prin jur.
Sus In jos
Amor N. Hilton

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:18 pm

Am inceput sa fredonez un cantec ce ma linistea cand eram stresata, inchizandu'mi ochii pentru cateva minute bune. Mi'am trecut mana prin parul ud, deschizandu'i mai apoi.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:23 pm

Incepeam sa ma plictisesc tot stand pe banca, asa ca m-am ridicat, indreptandu-ma spre mijlocul parcului. Deodata am auzit un latrat, m-am intors si am vazut ca fugea spre mine un caine. Am luat-o si eu la fuga, tipand la caine sa ma lase in pace.
Sus In jos
Amor N. Hilton

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:26 pm

Am auzit niste tipete si m'am ridicat dupa banca privind in jur. Am vazut un baiat ce fugea de un caine si am ras scurt. M'am apropiat de el, gonind cainele.
Esti bine? intreb privindu'l.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:27 pm

M-am oprit brusc, uitându-mă atent în jur şi observând cum tocmai mă învârtisem de câteva ori prin aceeaşi zonă a parcului. Buimac, m-am aşezat pe o bancă, nemaipăsându-mi dacă era sau nu udă. Mi-am lăsat mapa cu desene şi acel caiet pierdut printre foi, lângă mine, plecându-mi capul pe spate şi încercând să privesc cerul destul de înnorat. Deranjat nu numai de picăturile reci ale ploii, mai aud şi un lătrat iritant, urmat de strigătele unui tinăr. În scurt timp observ două persoane la numai câţiva metrii de mine.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:29 pm

Am auzit ca a fost gonita potaia asa ca m-am oprit si m-am intors la fata. I-am zambit dulce, apropiindu-ma de ea.
-Da. Mersi mult! Ii spun pastrandu-mi zambetul usor copilaresc, dar totusi dulce.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:34 pm

Mi-am duc o mână în păr observând că e ud leoarcă. În clipa următoare mă trezesc cu câinele ce-l urmărea pe tip chiar lângă mine. Privesc lung animalul fix în ochi, în clipa următoare acesta lipinduse de picioarele mele, încercând să se încăşzească.
-Mda... acum am devenit... ce naiba? Că nici eu nu ştiu cum le zice. mormăi printre dinţi, jucându-mă cu o ureche a animalului ce încerca să se ferească de stropii de ploaie tot mai mult, împingânduse în picioarele mele.
Sus In jos
Amor N. Hilton

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:39 pm

Pentru nimic, spun si zambeesc usor privindu'l. Ce avea cu tine? intreb si rad scurt, dandu'mi bretonul ce se incapatana sa imi stea in ochi. Imi las mainile pe langa corp.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:41 pm

Ma pun pe gandit cand aud intrebarea fetei. Ridic din umeri, caci nu-mi venea nimic in cap acum. Eram totusi curios unde era cainele, asa ca l-am cautat cu privirea, vazand ca se lipise de un baiat.
-Totusi nu e caine rau. Spun ganditor, privind cand pe catel, cand pe baiat.
Sus In jos
Amor N. Hilton

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:43 pm

Probabil vroia sa faca acelasi lucru si cu tine, dpun ganditoare urmarindu'i privirea. Il privesc pe baiatul de care se lipise cainele si schitez un mic zambet, in coltul gurii.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:44 pm

Am continuat să mângâi ușor cățelul, poate astfel încălyinduse mai repede. Știu sigur că după astea voi mirosi precum el, un câine ud, ce mi-aș mai putea dori altceva oare? Știu, o ygardă de purici. Mă ridic de pe bancă și mă las pe vine, fiind la același nivel cu câinele ce tremura mai rău ca un jeleu.
-Dacă poți vorbi... spune-mi numai atât, că nu ai purici. mă fac rugat în fața animalului, părândumise și mie o prostie chiar.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:46 pm

Ridic din umeri.
-Probabil, dar am mai fost fugarit de caini si am prins o mica teama fata de ei. Ii spun fetei zambind.
Nu stiam de ce ii povestesc eu asta, cand nici macar nu o cunosteam, dar pur si simplu am simtit nevoia sa zic acest lucru.
Sus In jos
Amor N. Hilton

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:54 pm

Eh, probabil daca stateai putin pe loc nu se intampla nimic, spun dand din umeri usor. Chicotesc si il privesc de aceasta data pe el. Apropo, eu sunt amor, imi pare bine, adaug si zambesc cald.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 8:59 pm

În tot acest timp, câinele nu făcu altceva decât să tremure încontinu. Am oftat scurt, încercând să-mi dau seama ce aș putea face cu el. Între timp, mă reașez pe banca udă, câinele sărind la rândul lui lângă mine, parcă din propia lui voință. Se așeayă cu botul pe piciorul meu drept, parcă așteptând să apar eu cu o idee.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 9:01 pm

Ce nume ciudat avea fata, dar am zambit larg.
-Lance. Ma prezint si eu, pastrandu-mi zambetul pe buze. Ai un nume ciudat, nu am mai auzit pe cineva sa cheme asa. Ii spun privind-o
Sus In jos
Amor N. Hilton

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 9:02 pm

Mda, stiu asta, spun strambadn din nas. Mama ori era indragostita prea tare de tata, ori beata cand mi l'a pus, spun razand si imi dau teatral ochii peste cap.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 9:14 pm

Am inceput sa rad cand am auzit-o pe fata. Imi placeau oamenii care stiau sa rada de ei insusi.
-Nu ma asteptam sa zici asta. Spun oprindu-ma din ras, zambindu-i la final.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 9:16 pm

După mai puțin de un minut privind în fața mea la nu știu ce naiba, că nu era nimic interesant, nici în fața mea cât nici în minte, aud un urlat. Îmi îndrept privirea spre animal, observând cum păstrându-și poziția, tocmai a început să dea un concert gratuit ploii.
Sus In jos
Amor N. Hilton

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 9:18 pm

Hei, sunt doar realista, spun chicotind slab. Plus ca ce spun eu este total adevarat si imi place sa'mi vad defectele si imperfectiunile asa cum sunt, adaug dand din umeri. Cel mai penibil lucru la o fata e sa se creada printesa printeselor!
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 9:21 pm

O ascult atent pe fata, dand aprobator din cap. Rasuflu usurat caci nu era ca toate fufele ce le stiam eu, care se credeam mari regine.
-In sfarsit o fata realista. Spun privind cerul, de parca ii multumeam lui Dumnezeu.
Deodata aud cainele cum latra, ma uit la el si chicotesc.
Sus In jos
Amor N. Hilton

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 9:24 pm

Imi indrept privirea spre caine si zambesc amuzata.
Daca stiam aduceam chitara si dadeam spectacol, spun razand amuzata. Imi trec mana prin par, chicotin slab.
Sus In jos
Bilbo Lance

MesajSubiect: Re: Let it be   Lun Noi 22, 2010 9:27 pm

-Wow. Stii sa canti la chitara? O intreb pe fata mirat si ma asez pe o banca, caci ma enerva sa stau atata in picioare. De cat timp canti? Ai invatat singura sau cu cineva? O intreb privind-o fascinat de talentul ei.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Let it be   

Sus In jos

Let it be
Sus 
Pagina 1 din 7Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Criminal Minds :: Places :: Parc-
Mergi direct la: