RPG ~~

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Inger sedat.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Anette Gordon

Data de înscriere : 22/11/2010

MesajSubiect: Re: Inger sedat.   Mar Noi 23, 2010 8:35 pm

-Dacă spui tu, expertule... am spus închizând ochii. Lumina deja începea să mă deranjeze, mai mult decât cea de pe hol. Fără să mă uit la ce făcea el, deodată m-a străfulgerat o întrebare.
-De ce mă ajuți? l-am întrebat curioasă de răspunsul care urma să-l dea, asta desigur, dacă avea de gând să-mi răspundă la întrebare.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Malton Andrew

Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Inger sedat.   Mar Noi 23, 2010 8:41 pm

O privesc cu coada ochiului, puțin deranjat de „complimentul” adăugat replicei. Mă opresc în pragul ușii dintre cameră și bucătărie, întorcându-mă cu fața spre Anne și zâmbind, răspunzându-i.
-Păi... să-ți arăt că nu toți vecinii tăi sunt... „afurisiți„. Acesta era cuvântul folosit de tine, nu?
Sus In jos
Anette Gordon

MesajSubiect: Re: Inger sedat.   Mar Noi 23, 2010 9:03 pm

Mi-am deschis un ochi și l-am privit începând să chicotesc.
-Sunt unii care fac excepție! i-am spus închizând la lo ochii. Chestia asta mă relaxa într-un fel sau altul deși, nu știu cum, lumina paranoica reusea intr-un fel să-mi intre în ochi.
-Auzi, te-ar deranja dacă aș închide lumina? l-am întrebat ridicându-mă în șezut.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: Inger sedat.   Mar Noi 23, 2010 9:14 pm

-Dacă te deranjează. dau din umeri cu subânțeles, intrând în bucătărie și ducându-mă direct în dreptul frigiderului. Deschizându-l și uitându-mă în congelator am observat, spre bucuria mea, o pungă cu gheață.
Sus In jos
Anette Gordon

MesajSubiect: Re: Inger sedat.   Mar Noi 23, 2010 9:30 pm

M-am ridicat rapid în picioare, peste câteva secunde realizînd că făcusem o ditamai greșeala. După primul pas pe care l-am făcut, am simțit o durere așa puetrnică de parcă cineva se gândise să-mi dea cu un buzdugan în cap. Am strâmbat din gură și am reușit să mă deplasez pâna la întrerupător pentru a închide lumina. După ce am stins-o, am simțit o senzație de ușurare enormă observând că apartamnetul său era destul de luminat de luminile de pe străzi.
Sus In jos
Malton Andrew

MesajSubiect: Re: Inger sedat.   Mar Noi 23, 2010 10:17 pm

Am luat punga cu gheață din congelator, închizând ușa frigiderului. Cu pași mărunți m-am apropiat de ușă dintre încăperi și mi-am plimbat privirea prin camera de zi de câteva ori, observând-o pe fată ce stătea lângă întrerupător.
-Spune-mi că nu ești vampir. replic cu o expresie destul de serioasă spre tânără, făcând câțiva pași ce m-au apropiat de canapea.
Sus In jos
Anette Gordon

MesajSubiect: Re: Inger sedat.   Mier Noi 24, 2010 8:19 pm

Mi-am dus o mână la cap apropiindu-mă de canapea în timp ce un val de chicotit mă luă prin surprindere.
-Din nefericire, nu sunt! i-am spus așezându-mă la loc pe canapea, întinzându-mă pe aceasta și privind spre băiat.
-Ai întrebat asta pentru că am stins lumina? l-am întrebat curioasă crezând că nu era acesta motivul.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Inger sedat.   

Sus In jos

Inger sedat.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Intelepciune prin povestiri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum