RPG ~~

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Who cares about me?

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Urmatorul
AutorMesaj
Zack Snyder

Data de înscriere : 22/11/2010

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Vin Dec 10, 2010 4:03 pm

Ce ciudat era termenul ""fobie de sange". Oricum, imi acceptam slabiciunea asta fara diferente, fiind constient ca asta ar putea dura chiar si toata viata:
-Bine!Eu am plecat rapid pentru ca.. mi-e foarte foame!
Caut cel mai penibil motiv, reusind intr-un final sa gasesc clanta si iesind. Imi rezem umarul de perete rasufland usurat.Unde mai auzisem asa ceva? Frica de sange...
T:-Si tu cine esti?Nu am mai vazut niciun pusti cu Zacky de cand a murit precedentu'. In ce relatie va aflati?
Puteam auzi fiecare cuvant de-al lui. Cum naiba sa intrebe asa ceva? Ma simteam de-a dreptul stanjenit.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Vin Vanity

Data de înscriere : 21/11/2010

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Vin Dec 10, 2010 8:18 pm

Auzind ce spusese mosul,maresc ochii fiind putin socat.A..murit?Ah,cat vroiam sa cer mai multe detalii insa m-am abtinut,nu se cuvenea sa ma interesez de partea asta de trecut a pustiului
-Vin Vanity,tatuator de profesie,incantat
Spun cu o tenta de ironie
-Ei bine...pot sa stai linistit de-acum,nu am de gand sa mor prea usor si cred ca iti poti da si tu seama ce relatie am cu el
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Vin Dec 10, 2010 8:27 pm

Chicotesc amuzat, fiind sigur ca mosului nu ii va conveni asta. Oricum, nu avea ce ii face. Trebuia sa imi suporte toate alegerile mele.Realizand ca nu am de ce sa imi fac griji, respir usurat,ducandu-mi capul aproape de usa, curios cum imi era obiceiul.
T: -De ce nu ma mira asta?Esti la fel de incapatanat ca celalat.
Ca celalt? Hai ca deja devenea enervant. Vroiam sa intru in camera si sa ii spun sa isi masoare cuvintele. Cu toate ca tipu'numai exista eu inca tineam la el. Nu imi convenea sa vorbeasca asa despre el, luand tot ce spunea drept jignire la adresa lui.
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 6:45 pm

-Decat sa ma compari pe mine cu altcineva mai bine ai tace din gura si m-ai ajuta.In plus,nu cred ca te priveste cum a fost acel baiat,macar putin respect sa ai si tu,macar acum pentru el,si sa-ti ti gura
Spun calcat pe nervi.Cel mai important pentru mine era respectul.In tara mea,daca nu aveai respect fata de aproapele tau,mai ales de cienva care a avut sau are o legatura de familie,atunci esti considerat un nenorocit bun de nimic
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 6:54 pm

Chicotesc, dand pozitiv din cap. Se pare ca pustiu se impacientase rau. Ranjetul larg isi reluase locul, lasand caninii ascutiti sa se vada din nou
T:-A! Dar nu e nevoie sa te enervezi din atat lucru.
Bat la usa, sperand sa fi terminat cu acea injectie. Cand apas clanta, il vad pe mos'miu cu seringa in mana si acul introdus in spatele pustiului.Inghit sec, marindu-mi ochii involuntar. Deja imi venea rau.Imi duc mana la gura, incercand sa imi pastrez ritmul propriei respiratii.
-C-ce dracu?! Inca nu ai terminat?
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 6:56 pm

AM strambat din gura,privind inainte ganditor.AM simtit acul cum imi intra in spate,adanc,insa nu am scos nici un sunet,nici nu m-am miscat.Era o nimica toata pe langa ce trebuia sa suport zilnic.Auzindu-i vocea pustiului chicotesc slab dandu-mi seama ca a intrat ''la fix''
-Prost moment ti-ai ales
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 7:03 pm

Inghit sec, tragand puternic aer in piept.
-D-da..
Mormai,privindu-i speriat spatele. Cum dracu' nu scoase niciun sunet. Tata inca mai avea probleme cu auzul de cand avuse grija si de vechea mea rana. Imi scutur usor capul, ducandu-mi ambele maini la nivelul ochilor, mergand inainte.
-Esti bine? Nu raspunde! Lasa-ma sa raspund eu. Negativ!
T:-La fel de copilaros ai ramas! Apropo, ti-am vizitat azi trecutul.

Chipu'mi afisa iar seriozitatea, lasandu-mi mainile pe langa corp.
-Nu imi pasa trecutul. Prezentul e acum
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 7:06 pm

Oftez adanc cand il aud pe mos.Sigur avusese o problema cu bietul baiat de nici acum nu-l lasa sa se odihneasca tihnit
-Separe ca tie iti place mult trecutul tataie insa decat sa tot amintesti de el mai bine ti-ai deschide ochii si ai vedea ce e in fata ta,ce esti pe cale sa pierzi.In plus grabeste-te odata,am amortit de tot
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 7:13 pm

Dau negativ din cap, fiind constient ca tata nu va lasa in pace prea usor. Ii placea la nebunie sa ma chinuie, parca se hranea cu propria suferinta. Asa cred ca isi facea singur dreptate.
T:-Vin stai cumimte. Ce naiba vrei sa fac? Nu am zece maini!
Spune, incepand sa ii curete operatia, lucru ce imi provoca mai mult greata decat rau.Nu suportam sa vad asa ceva.
-Decat sa imi amintesti acest lucru, ce ai spune daca m-ai invinovati si pentru propriul tau "trecut", cum iti place tie sa etichetezi.
Spun serios, astfel fiind toate conversatiile noastre. Amandoi ne invinovateam, eu bineinteles avand dreptate. El chiar era vinovat pentru moartea fratelui meu.
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 7:18 pm

Auzind cele spuse,se parea ca mosul a fost afectat sau surprins,astfel apasand prea rau pe operatie incat am simtit un cutit in spate,facandu-ma sa tip,inclestandu-mi pumnii in pat.Eram sigur de asta,eram sigur ca avea sa fie mai rau decat era deja.Mi-am bagat fata-n asternut ca sa opresc tipetele caci ma enerva
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 7:24 pm

Prins in propriul joc, nici nu imi dadusem seama ca cele spuse il vor afecta si pe pusti.
-Imediat ce ai terminat pleci imediat. Ah! Si fii sigur ca nu iti voi vizita mormantul prea curand.
Spun, schitand un ranjet fortat.
T:-Nici nu ti-as cere asta avand in vedere toate lucrurile.Ma invinovatesti pentru ceva ce nu am facut. El a ales asta.
-Si tu l-ai impins la aceasta decizie.
Spun, strangand din pumn ochii fiindu-mi cat pe ce invandati de lacrimi. Imi varsam nervii cu ajutorul stransului din pumni si nimic altceva.
T- Nu e adevar. E doar vina lui. S-a inchis in el nici nu stiam unde si-a petrec ultimele zile.
-Orice ar fi, tot nu vreau sa iti mai vad picioarele pe aici.
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 7:28 pm

-Ce naiba tot faci?!
Tip la el,dandu-i mana la o parte,simtind cum parca imi ardea operatia,incerc sa ma ridic insa nu aveam sanse,injectia fusese un calmant separea si inca unul puternic.Sa fi fost blestemat cu doctorii astia?Uram certurile,chiar le urma,ma secau de suflet
-Incetati odata!Sunteti patetici!Priviti-va macar
Spun eu reusind sa ma ridic in sezut,stand cu fata la ei,privindu-i incruntati
-Dati vina unul pe altul fara sa ganditi macar...ce conteaza trecutul?Soarta ti-e scrisa,nu o poti modifica insa poti trai o soarta mai buna acum,in prezent...
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 7:35 pm

Fiind scos din joc din cauza replicii pustiului,privesc pierdut podeaua, stramband din buze. Ce dracu'puteam face daca orgoliul si ura ma dominau de fiecare data cand il vedeam? Incercasem de multe ori sa reiau relatia buna cu parintii mei dar dadeam inapoi de fiecare data nereusind sa fac nimic din ce mi-am propus.
-Scuze pustiule.
Spun, lasandu-mi capul aplecat, iesind grabit din camera.
T:- Imi pare si mie rau. Pur si simplu ma enerveaza ca ma invinovateste pentru moartea fratelui sau. A hotarat singur sa isi puna capat propriilor zile. Nu eu l-am fortat sa isi taie venele.
Imediat ce inchid usa, imi izbesc spatele de perete, tinandu-mi mana la gura. Lacrimile nu se conteneau, prelingandu-se pe ambii obraji
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 7:41 pm

-Faptul ca el si-a luat zilele nu poate fi un motiv pentru care voi sa va comportati asa.Eu nu am familie,nici parinti nici frati si as da orice pe lumea asta sa mai pot sta cu ai mei macar o clipa,sa-i mai vad si sa le spun ce simt pentru ei dar nu pot.Insa voi,tu,el,sunteti norocosi ca va mai aveti inca,ca va puteti vedea si vorbi atunci cand aveti nevoie unul de altul.Incetati odata cu mandria asta,cu pusul vinei unul pe altul si incercati sa va intelegeti!Geez frate,sunteti prosti nu gluma
Spun incercand sa ma ridic,sprijinindu-ma de perete,Poate ca daca mergeam,durerea va disparea putin
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 7:48 pm

Trag puternic aer in piept, simtindu-mi fata inecata in propriile lacrimi. Imi trec antebratul peste ambii ochi, sfarsind sirul lacrimilor.Cobor treptele , privind in jos. Ochii parca-mi erau lipsiti de viata, fiind prinsi de propriul blestem.
T:-Da. Ai dreptate. Apropo, spatele tau va fi cu mult mai bine. Te arde din cauza substantei dar nici ca am facut-o dinantins. Esti iubitul copilului meu. Nu as indrazni sa te ranesc.
Spune, srangandu-si lucrurile si plecand din camera.
T:-Am terminat. Pa!
-Pa si tie!
Ii spun, stramband din buze, lasandu-l sa coboare treptele inaintea mea.
-Sper sa nu te pierzi printre numarul anilor pierduti
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 7:50 pm

-Merci mult,raman dator si nu-ti face griji
Spun zambindu-i cald,indreptandu-mi spatele fara sa mai aud cum troznea.In regula,asta era un semn bun.M-am apropiat de geam,privind afara ganditor,pierdut.Cat de prosti puteau fi astia doi...habar n-aveau cat de norocosi erau ca se aveau unul pe altul...
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 7:54 pm

Oftez, retragandu-mi ideea cum imi era obiceiul.Urc inapoi treptele coborate pana in prezent, deschizand usa camerei mele.O trantesc imediat ce intru, lasandu-mi spatele sprijinit de perete, privind in gol. Eram obisnuit deja cu astfel de conversatii. Cred ca cel mai mult ma enerva faptul ca nu il puteam ierta pentru moartea fratelui meu. Pasesc inainte,asezandu-ma pe podea si lasandu-mi capul sprijinit de marginea patului. Ma intrebam daca era bine sa ma duc la pusti, dar parca prea exageram.Imi scot o tigara din pachet,tinand-o intre buze si aprinzand-o cu bricheta atat de specifica mie
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 7:57 pm

Mi-am simtit obrajii umezi cand in fata ochilor mi-a aparut o poza veche cu parintii mei,intrand parca intr-o transa.Poza...singura lor poza...o uitasem in Italia acum mult timp.Ma durea ca i-am pierdut,ma durea si mai mult cand ii vedeam pe cei doi certandu-se,gandindu-ma ca daca tata ar fi trait am fi fost si noi la fel?
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 8:03 pm

Gandurile mi-au fost intrerupte de intrarea lui Sebastian.
S:- Te simti bine?
-Da..S-a intamplat ceva?
S:-Frate, m-a pus mosu'ala de e mai invarsta ca taca'tu sa iti spun ca e gata masa.
-Aha.Merci!Ne vedem jos.
Ii spun ridicandu-ma si lasandu-l singur in camera. Aveam de gand sa il anunt personal pe pusti. Bat de doua ori in usa, intrand in incapere. Il caut cu privirea pret de cateva secunde, gasindu-l unde ma asteptam mai putin. Langa geam...Ce il fermeca atat de mult?
-E gata masa. Am venit sa te anunt.
Spun, apropiindu-ma de el neatingandu-l. Ce-i drept asta aveam de gand la inceput insa mi-am reamintit de operatie.
-Te simti mai bine scumpule?
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 8:05 pm

AM tresarit cand i-am auzit vocea.Mi-am indreptat privirea plina de lacrimi spre el,a carui culoarea albastra lumina intr-un mod ciudat,puternic dar parca cu o tenta de tristete.Mi-a trebuit ceva timp sa-mi revin din visare incat sa fiu in stare sa vorbesc
-Huh?Ah,da...sunt..mai bine,merci
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 8:12 pm

Vazandu-i lacrimile ce se prelingeau pe obrajii sai, ma incrunt neintelegand motivul . Ii sterg lacrimile, privindu-l in ochi.Oare il durea operatia? Sau.. ce avea? Nu aveam de gand sa il intrept. Imi duc ambele maini in jurul gatului sau, apropiindu-mi chipul de al sau pentru a-i privi mai bine ochii.
-Nu plange scumpule. Te iubesc prea mult ca sa iti vad lacrimi in ochi.
Ii spun, expresia faciala demonstrandu-mi starea de calm ce ma cuprinse pe moment. Pustiu asta era in stare sa inmoaie orice inima.
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 8:15 pm

L-am privit fix in ochi,stand aproape de el,lacrimile mele incepand sa dispara incetul cu incetul
-Nu...doar ca,mi-am amintit de ai mei si...ma gandeam,oare daca tata ar mai fi trait as fi fost si eu la fel cu el cum esti si tu cu tatal tau?
Spun zambind slab,putin amuzat de propiile ganduri,privind apoi in jos,tinandu-mi mainile pe pieptul lui.
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 8:20 pm

-Nu ati fi la fel.Intre noi au intervenit multe si de asta raceala asta. Pe tine nu ar putea nimeni sa te urasca scumpule.
Ii spun, ridicandu-i capul astfel incat privirile sa ni se intersecteze din nou.
-Te iubesc mult!
Ii zic, apropiindu-ma lent de fata sa, renascascand un nou sarut. Nu aveam de gand sa fie unul lung si complicat, pentru a nu-l retine prea mult. Imi strecor limba printre buzele sale, inchizandu-mi ochii avand grija ca mainile mele sa nu ii raneasca spatele.Eram constient ca acum il durea a naibii de tare, de asta aveam de gand sa ii cer batranului sa aduca mancarea in camera.
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 8:27 pm

Am zambit larg cand aud ceea ce spunea,raspunzandu-i la sarut.Imi duc bratele dupa gatul sau,incepand sa ma joc si eu cu limba acestuia si cu o suvita din parul negru.Ma simteam bine in prezenta lui,cand facea asta.Stiamc a sunt iubit si ma bucura gandul asta.SI eu il iubeam enorm,mai mult decat pe oricine altcineva si mi-era teama sa-l pierd,mai ales acum si ma durea sa-l vad suparat
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Dec 11, 2010 8:32 pm

Simtind ca pustiul imi raspunse,adancesc sarutul, nelasandu-l sa se risipeasca atat de usor. Doream sa aflu toate secretele corpului sau. Imi las o mana sa cada pe langa corp, cu cealalta cuprizandu-i talia avand grija sa nu ii ating nici cu un deget operatia. Buzele lui si aroma specifica lor ma facea sa innebunesc, la sfarsitul oricarui sarut gura mea tanjind dupa unul nou.Ii trag corpul cat mai aproape de mine, lasandu-mi capul sa coboare pana la nivelul gatului sau, ranjind larg si trecandu-mi buzele peste pielea sa.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   

Sus In jos

Who cares about me?
Sus 
Pagina 13 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Criminal Minds :: Caminul :: Camere-
Mergi direct la: