RPG ~~

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Who cares about me?

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
Vin Vanity

Data de înscriere : 21/11/2010

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mar Noi 23, 2010 9:22 pm

Mi-am indreptat privirea spre cei doi,analizandu-l atent pe acel Zack.Imi parea cunoscut,foarte cunoscut si acum ca ma gandema mai bine stiam si d eunde.Era pustiul caruia i-am crapat usa.Stramb slab din nas,dand indiferent din umeri
-Salut.Vin Vanity,incantat si apropo,scuze pentru usa
SPun ranjind larg,lasandu-mi coltii la vedere.
-Pai,simtiti-va ca acasa si Nick,sa nu indraznesti sa te mai atingi de laptop-ul meu.Inca mai platesc rata la cel stricat ultima data
Spun revenind asupra masinii mele
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Zack Snyder

Data de înscriere : 22/11/2010

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mar Noi 23, 2010 9:27 pm

-Zack Snyder !
Spun, urmarindu-l cu privirea dand din umeri. Era cu mutl mai bine decat se astepta.
N:-Ah?Ce parere ai?
-Niciuna. Un pusti oarecare...
N:-Cum spui tu.
Ma enerva la culme cand nu vroia sa dea crezare in parerea mea. La umra urmei cine dracu' se credea? Stramb din buze, incruntandu-ma.
-Stau doar jumatate de ora, dupa plec.Nu am chef sa imbatranesc aici!
N:-Da,da! Inteles...

Trag din nou aer in piept,rezemandu-mi umarul de peretele din spatele meu, privind indiferent camera. Ce-i drept arata foarte bine, bineinteles pentru ce negrul domina.
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mar Noi 23, 2010 9:31 pm

-Daca nu aveai chef sa vi atunci ce cauti aici?Nu cred ca Nick e atat de influent incat sa comande cuiva care a tipat la mine
N:A facut ce?
-Tine-ti gura si dezbraca-te
N:Bine...
AM pus masina pe birou,indreptandu-mi privirea a carui culoare ciudata inca ma enerva spre spatele lui Nick,aplicandu-i in cele din urma sablonul
-Daca scoti vre-un sunet iti cos buzele.Si crede-ma,nu glumesc
N:Inteles!Spuse el inghitind in sec.
Mi-am pus manusile negre in mana,inmuind acele in cerneala neagra,incepand sa-i fac conturul
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 6:15 am

Ce enervant era pustiul! Stramb din buze, privindu-l cu greata, ochii emanandu-mi ura fata de acesta. Nu-mi placea ca cineva sa aiba curajul de a se baga aiurea in seama cu mine.
- Ce-ai spune daca ai face tatuajul ala si ai tacea?Nu cred ca viata mea te privesti, pusti arogant.
Spun in cele din urma, neavand de gand sa imi schimb expresia faciala. Nu eram bun la a-mi ascunde sentimentele si asta nici ca ma deranja. Intre timp imi scot telefonul din buzunar privind ceasul. Dupa cum i-am si spus lui Nick, nu aveam de gand sa stau jumatate de ora, in aceeasi camera, cu un tip tupeist ca el. Cu siguranta m-ar fi enervat la culme si nu as fi reusit sa imi controlez nervii.
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 6:37 pm

N:Wow,Zack ai grija cum vorbesti amice.El e...
-Decat sa ma numesti pe mine pusti tupeist mai bine ai invata sa-ti ti gura.Nu-ti sta bine cand vorbesti mult si prost mai ales in fata unei persoane de care nu sti nimic
SPun cu o voce rece,ca deobicei,intrerupandu-l pe Nick in a-i dezvalui pustiului ceva despre trecutul meu nu tocmai placut,continuand tatuajul
N:Vin..Vinny baiete,lasa-l ca...
-Am zis sa stai nemiscat!sau tu chiar vrei sa ajungi ca Will cu sarma la gura?Pustiule,ai tupeu nu gluma insa ma intreb cat va tine tupeul ala?Momentan esti in camera mea si nimeni,repet,nimeni nu-mi spune mie ce sa fac
Spun privindu-l groaznic de rece,stramband apoi din nas,continuandu-mi treaba
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 6:57 pm

Era de'a dreptul enervant! Nici ca-l mai puteam suporta..Si Nick ala, in loc sa taca dracului din gura tinea cu tupeistu asta irascibil.
-Ma suni cand termini.Mi se face greata daca mai stau mult aici.
Spun, stramband din buze, nevrand sa dau atentie cuvintelor lipsite de valoare ale tipului ala. Ies din camera, avand prostul obicei de a tranti usa. Ma rezem de perete, aprinzandu-mi o tigara, observand cum imi tremurau mainile datorita nervilor.
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 7:03 pm

AM strambat din buze fara sa-i acord mare atentie mucosului nici cand tritise usa.Ma loveam de mucosi d-astea zilnic,eram obisnuit insa sa fereasca sfantul sa ma prinda vre-odata nervos la culme caci in astfel de momente nu mai stiam de mine si nici de actiunile mele
N:Doamne...Vinny,te rog,nu-l baga in seama.Asa e el,nu te enerva...
-Sa fie cum o vrea,nu-mi pasa.Nu va rezista prea mult cu tupeul ala intr-o lume ca asta.Stiu bine ce spun
Si chiar stiam.Si eu fusesem ca el si ajunsesem rau insa m-am indreptat facand legea cu pumnul iar acum multi se fereau de mine.Nick era agitat intr-una,avea motive cred avand in vedere ca el ma cunostea la nervi
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 7:17 pm

Cine naiba se credeau astia doi?Si cine era Vini Vani ala? Trag din tigara, fumul invadandu-mi imediat gura.Asta ma calma, insa nu in totalitatea. Intru in camera mea, ducandu-ma direct spre laptop, inchizand muzica ce in momente ca astea imi provoca o durere de cap inimaginabila.Imi scot bagajul de sub pat, impreuna cu trusa de machiaj.Aveam de gand sa imi refac conturul ochilor.Maroul ala parca ma dezavantaja cu totul.Scot tusul, dand cu pensula pe langa ochi, lasand restul la urma.Imi copletez darele deja create cu un creion subtire , negru, inchizand unul dintre ochi si avand grija ca restul sa fie machiat tot cu negru.Puteam folosi alta culoare atat timp cat asta imi era intiparita in minte?
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 8:01 pm

N:Sti...mi se pare totusi amuzant.Semanati
-Oare?
Intreb cu o tenta de ironie continuandu-i tatuajul.Avea noroc ca m-a prins intr-o stare destul de buna,intr-un fel,asa ca nu a mai durat.L-am sters de surplusul de cerneala,acoperindu-i tatuajul cu o folie protectoare
-Acum cara-te si bucura-te de tatuaj
Spun lovindu-l usor in spate,facandu-i un mic avand.S eimbraca,salutandu-ma,parasind apoi camera lasandu-ma singur.AM pus din nou o melodie de la BVB,dand muzica tare,incepand sa-mi curat masina de cerneala
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 8:06 pm

Eram a dracului de nervos!Tot el punea muzica la maxim?Imi arunc hanoracul neglijent pe fotoliu, fiind pregatit sa ii tina tipului ala morala. Ma apropii de usa, razgandindu-ma in ultima clipa. De ce sa imi stric ziua pentru un simplu tip, pe care nici nu-l cunosteam si nici nu aveam intentia asta.
-Vecin imbecil ce esti!
Murmur, stramband din buze, trecandu-mi limba peste ele.
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 8:10 pm

Dadeam din cap pe ritmul melodiei,ranjind larg.Incep sa sughit dintr-o data,oprindu-ma o clipa din lucru
-Pfff..cine..hac!m-o mai pomeni si-acum?
Imi tin respiratia in scopul de-a alunga sughitul,dand muzica si mai tare,continuandu-mi treaba.Era calm,spre surpinderea mea,insa chiar nu aveam de ce sa-mi strig ziua.In fond,eram si eu in sfarsit acasa dupa atatea zile de stat intr-una salon.Meritam si eu putina relaxare din cand in cand
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 8:15 pm

Incercam cu greu sa ma abtin. Nervii puneau treptat stapanire aupra mintii mele, extinzandu-se in intreg corp. Ranjesc larg, dand si eu drumul la o manea, usor amuzat. Imi tineam mainile la urechi, nefiind un adept al manelelor. Le detestam! Cu toate astea, vroiam sa vad cat poate rezista pustiu de langa cu maneaua "la ureche". Deja incepuse mie sa mi se zguduie creierul, apai unui tip atat de calm ca el?
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 8:18 pm

AUzind acel ritm de manea,bufnesc in ras caci stiam de la cine era
-I-auzi nene!!Maneaua la putere!!Hai Salame!!!
Spun eu intinzandu-mi mana dreapta,imitand ca ma taiam pe intregul brat,cum faceau mereu manelistii.Mi-am sters o lacrima ce-mi cursese de la atata ras,revenind asupra treburilor mele pana ce cerneala nu avea sa se usuce de tot.Era enervant caci atunci avea sa-mi ia si mai mult.Schimb melodia,punand Evanescence-Bring me to life.Tare si formatia asta
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 8:22 pm

Inchid muzica , ce pentru aia simteam numai dispret. Cum dracu' putea sta asa calm? Daca Vini Vani ala facea acest lucru cu siguranta intram peste el, indeferent de lucrurile ce le-ar putea face. Nu stateam nici eu bine cu nervii. Incep sa caut o noua melodie. Pun Darling de Eyes Set to kill, avand grija ca volumul sa fie peste cel setat de pustiu de langa. Ma simteam ca intr-un concurs, concurenta nefiind deloc slaba
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 8:25 pm

Auzind melodia ce venea de la pusti,o opresc pe-a mea caci imi placea la nebunie ceea ce alesese el.La mine in camera era acum liniste,auzind doar ceea ce venea din camera din fata mea.Termin de curatat masina,dezasambland-o,punand-o la locul ei.Imi strang tuburile de cerneala,punandu-le si pe ele la locul lor,aruncand servetelele pe care le-am folosit.Acum terminasem cu tot si puteam sa ma relaxez.Mi-am dat jos tricoul,ramanand in bustul gol si in blugii negrii largi,cu talie joasa,intinzandu-mi oasele amortite
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 8:30 pm

Pun fata de copil imbufnat, rezemandu-mi corpul de spatarul scaunului. Ma asteptam la o adevarata concurenta...Cel putin senzatia asta mi-o lasase ciudatu' ala.Dau usor din umeri, ridicandu-ma de la birou incepand sa cotrobai iar prin bagaj. Nu stiu de ce insa puteam simti ceva rece. Curiozitatea nu ma lasa sa imi retrag mana, continuand sa imi misc mana prin bagaj. In scurt timp am inceput sa tip ca un copil mic si prost, scuturandu-mi mana prin aer, lasand cateva picaturi de sange sa imi pateze peretele si podeaua
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 8:36 pm

Din cauza muzicii ce o avea la maxim,nu am auzit cand acesta tipa.M-am intins pe pat,stand cu fata in jos.Ah,cat de bine mi-ar fi prins acum un masaj insa mi-era sila sa ma duc la un spa.Mia bine stateam asa,si incercam sa adorm,asta daca puteam,lucru care desigur nu am putut.Imi tinema doar ochii inchisi,ascultand muzica pusa de pusti,incercand sa ma relaxez cat de mult puteam
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 8:45 pm

Unde naiba am pus pansament?Dar spirtul?Ah!Daca nu faceam ceva cu siguranta ramaneam cu un semn de-a dreptul oribil la nivelul mainii.Incepuse deja sa mi se invineteasca. Continuam sa imi scutur mana pana cand vazusem sangele ce incepea sa imi curga din ce in ce mai mult. Imi duc mana la gura,, venindu-mi greata.Adoram sa ii vad pe cei din jur raniti, morti dar in niciun caz pe mine, oricat de mult m-as fi urat.Iesise rapid din camera, dand buzna in incaperea ingamfatului sau vecin:
-Ajuta-ma!Acum, acum!
Tip, inca scuturandu-mi mana si tinandu-mi ochii inchisi
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 8:49 pm

In toata linistea aceea perfecta,aud usa trantindu-se,trezindu-ma la realitate.Cand a inceput sa tipe,am tresarit imediat,privindu-l speriat.Cand i-am vazut degetul,mi-am dat seama ce patise.Sar ca ars din pat,apropiindu-ma de el
-Calmeaza-te!
Tip la el analizandu-i rana.Ii iau degetul,tragandu-l spre pat,punandu-l sa stea pe marginea lui.M-am dus dupa trusa medicala,asezandu-ma pe vine in fata lui,incepand sa-i tratez rana
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 8:54 pm

Cum imi cerea sa ma calmez cand eu numai putea de nervi si durere? Continuam sa imi misc mana,speriat ca un copilas mic pe-un teritoriu strain:
-Sa nu ma doara!Taie-l , panseaza-l da fa ceva!
Tip, fiind inca alarmat. Durerea se extindea din ce in ce mai mult, amortindu-mi deja degetul. De la ce putea fi semnul ala?Mi se invinetise foarte repede locul respectiv, lucru cu care nu am mai avut de-a face.
-Ai!Ai!
Continui sa ma plang, imbufnandu-ma si continuand sa imi misc mana pentru a fi sigur ca nu imi va amorti toata.Nu aveam nici cea mai vaga idee ce putea fi
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 8:58 pm

-Nu te mai misca!!!Nu intelegi ca iti faci mai mult rau??Pune-ti o mana la ochi si sa nu vezi ce-ti fac daca nu suporti sangele
Spun apucand o sticluta,inmuind un tapon de vata in aceea solutie,intinzandu-i-o pe deget.Avea s anu simte durerea.APuc un bisturiu,crestandu-i locul muscat,lasand sangele sa curga in voie,astfel scotand tot veninul care ii intrase in rana.Sigur fusese un paianjen,cunoasteam genul asta d emuscaturi,erau foarte dese in locul asta blestemat
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 9:02 pm

Stramb din buze, privindu-mi semnul cu dispret, inchizand intr-un final ochii. Cel mai mult ma speria ca nu-mi mai puteam simti degetul, acesta fiind de-a dreptul vanat.Scoat limba afara, muscandu-mi-o usor cu dintii, incruntandu-ma de-a dreptul curios.
-Ce am?Mor?Nu mor?Raman cu degetul?Totusi...ce am?
Pun doar cateva dintre miile de intrebari ce imi invadase mintea, nepasandu-mi ca le si repet.
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 9:05 pm

-AI fost muscat,de un paianjen cel mai probabil.Nu vei muri si iti vei putea pastra si degetul
Spun oftand adanc.Acum ca veninul iesise cu totul,ii dezinfectez rana,punand un praf pe aceasta ce era un antibiotic puternic in combinatie cu alte medicamente,pansandu-i frumos degetul.Il credeam ca era speriat,nu-i placuta o astfel de muscatura si senzatiile care ti le oferea
-Gata,am terminat.Acum calmeaza-te
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 9:09 pm

Imi retrag rapid mana,apropiind-o de pieptul meu.Ah!Era in...perfecta stare? Imi dreg vocea, moracanos, evitand contactul vizual cu acesta:
-Stii....iti amintesti cand ti-am multumit,nu?
Intreba retoric, amintidu-mi de aceasta cale mai amiabila pentru mine.Si despre ce paianjen vorbea?Cum mai dormeam in jungla aia?Nu,nu!Cu siguranta trebuia sa ma mut.Trebuia sa il dau in judecata pe proprietar!
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Mier Noi 24, 2010 9:11 pm

-Nu trebuie sa-mi multumesti,n-am nevoie
Spun ridicandu-ma in picioare,luand trusa cu mine.M-am apropiat de dulap,punand-o la locul ei,intinzandu-ma dupa niste medicamente,dragonul de pe spate intinzandu-se si el odata cu mine.Chiar daca imi vorbise ca un natarau,nu ii purtam pica.Nu era prima data si probabil nici ultima cand cineva imi va vorbi asa,asa ca mai bine o lasam balta momentan.Bine ca el era in regula acum si ca nu facuse o prostie mai amre ca el
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   

Sus In jos

Who cares about me?
Sus 
Pagina 2 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Criminal Minds :: Caminul :: Camere-
Mergi direct la: