RPG ~~

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Who cares about me?

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
Zack Snyder

Data de înscriere : 22/11/2010

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Noi 27, 2010 11:36 am

-Mdeah.
Spun cu jumatate de gura, incercand sa evit prezenta pustiului. Imi continui tacut jeleurile, stiind ca Joe il vroia color. Doar era copia mea fidela. Imi inclin usor capul intr-o parte, vazand ca am ramas fara jeleuri. Arunc punga , pentru prima oara politicos, la cosul de gunoi stramband din buze.De obicei o aruncam pe jos, proprietarul tinandu-mi morala . Scot o alte jeleuri din buzunarul blugilor, zambind larg. Numai astea momentan imi aduceau zambetul pe fata
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Vin Vanity

Data de înscriere : 21/11/2010

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Noi 27, 2010 3:50 pm

J:Color,cat mai color!
-Aha.In salonul asta am o regula:daca tipi cat timp iti fac tatuajul iti cos gura cu sarma
A:Si nu glumeste!
I-am spus sa se aseze la loc,stand in spatele lui.Mi-am pus manusile negre in maini,apucand masina.AM inmuiat acele in cerneala neagra incepand sa fac conturul
-Sti,iti sta mai bine cand zambesti
Ii spun eu pustiului,fara sa-l privesc,ranjind scurt in coltul gurii
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Sam Noi 27, 2010 4:43 pm

Continuam sa sug cu pofta jeleul pana cand aud ceea ce spune pustiul. Privesc in spate, neintelegand pe moment cu cine vorbea.Cand realizez, inghit sec, zambetul de pe fata marindu-se involuntar.Ma gandeam sa il complimentez si eu insa nu asta era domeniul meu. Nu o mai facusem asa ca am preferat sa tac si sa imi continui jeleurile. Nu stiu nici eu de ce, insa ma simteam mult mai bine acum.Imi scot un alt jeleu,prinzandu-l cu dintii si tragand de el. Adoram sa vad cum se lungeste, deschizandu-si culoarea de fiecare data:
-...De cat timp tatuezi?
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 4:28 pm

-De mai bine de 10 ani...nici eu nu mai stiu
Spun stergandu-mi usor fruntea,auzind zgomote in salon,observand ca venisera alti clienti.Mi-am lasat privirea asupra tatuajului,continunadu-l
-Angelo,du-te tu si spune-le ca azi salonul e inchis
A:Sti,le-as putea face eu tatuajele
-Nu m-am facut inteles?Avem planuri
A:Ahhh,da,am uitat!Ma duc imediat
-Si trezeste-l si pe Mike din visare
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 7:29 pm

-Aha.
Mormai, ducandu-mi un deget pe buza inferioara. Era atat de placut sa tatuezi? Imi pun punga de jeleuri ramase la loc, oftand. Eram curios de planurile pustiului.Oare ce avea de gand?Orice ar fi fost nu aveam niciun drept sa ma bag de aia am ramas tacut, fara sa pun vreo intrebare. imi scot telefonul, privind ceasul. Trecuse atat de repede timpul? Credeam ca ma voi simti ca intr-o inchisoare aici, insa se dovedise contrarul. Dau usor din umeri, ridicandu-ma si sprijinindu-mi spatele de perete
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 7:33 pm

J:Pfff...ma...
-Daca scoti vre-un cuvant sti ca o incurci
J:Gata,gata,tac!
Nu dupa mult timp se intoarse si Angelo,cu un ranjet larg pe buze
A:Gata,am inchis salonul,nu ne va mai deranja nimeni si Mike e complet treaz
-Perfect
Ranjesc larg,oprindu-ma putin din lucru ca sa pregatesc cerneala colorata
A:Auzi-ti,mai pe seara Vin da o petrecere.Ce-ar fi sa veniti si voi?Nu-i o idee buna Vinny baiete?
-Nu suna rau,face-ti cum vreti
J:Eu sigur vin!!!AM auzit ca dai petreceri marfa.Ce zici Zack?
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 7:41 pm

-Eu?
Intreb retoric, marindu-mi ochii involutar. Zambesc slab, ducandu-mi mana la nivelul gatului:
-Daca nu vin eu , cine il mai enerveaza pe pus..ah! Pe Vin?
Imi musc usor buza, incercand sa imi amintesc ce planuri aveam pentru diseara. Intotdeauna aveam cate ceva de facut insa uitam. Nu imi pasa atat de mult de lucrurile ce ma inconjoara. Nu ma interesa daca dezamageam pe cineva, simplu fapt fiind ca nu tineam la nimeni. Il privesc pe Vin, sperand sa fi facut o alegere buna
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 7:44 pm

Ranjesc larg,scapand un mic chicotit printre buze
-Se anunta interesant
Spun incantat de idee,mai ales de ceea ce spusese pustiul.In plus,observ ca in cele din urma imi retinuse si el numele
A:Hohohooo,abia astept!Nu am mai avut parte de o petrece de cand s-a operat Vin
-Las-o balta de-acum.Mai intai s atermin aici
Ma apuc din nou de treaba,ramanand tacut caci trebuia sa fiu foarte atent la culorile si umbrele folosite
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 7:49 pm

Operatie? Despre ce vorbea? Pustiu' a fost operat? Ah! Cate noutati mai putea sa imi ofere tipu' despre Vin. Imi inchid ochii, incercand sa imi gasesc tinuta perfecta pentru diseara. Cu siguranta nu puteam merge ca un boschetar. Imi duc mana la nivelul capului, ciufulindu-mi usor parul de la spate. Ranjesc larg, in minte venindu-mi mii de idei. Abia asteptam petrecerea. Brusc imi simt iar telefonul vibrand.Se pare ca mesajul ce tocmai il primisem aveas sa imi reaminteasca de planurile pentru diseara.Ma incrunt, privind ecranul telefonului. Cand am mai spus ca ii voi oferi la panarama asa ceva?Oftez, dandu-mi ochii peste cap. Cu siguranta nu aveam de gand ca un lucru atat de minor sa imi strice seara.
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 7:53 pm

Inca doua ore si tatuajul a fost gata.Pfff,acum ma durea spatele de muream
-Ohh,Doamne,am anchilozat....
Spun ridicandu-ma cu greu de pe scaun,auzindu-mi spatele trosnind in toate modurile posibile
J:E gata?Adica...GATA?
Intreba el sarind de pe scaun ducandu-se grabit la oglinda,admirandu-si ''capodopera'' cum o numea el
J:Frateee,nu esti sanatos la cap!Uite cum a iesit!!!
-Ce naiba?Esti cumva copil de te manifesti in halul asta?
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 7:58 pm

Imi indrept privirea asupra tatuajului, fiind de'a dreptul uimit . Bineinteles, capos si orgolios cum eram nici ca vroiam sa arat acest lucru.
-Joe, Vinny are dreptate. Nu trebuie sa reactionezi asa. E un tatuaj..
Spun in cele din urma, gandul dezaprobandu-ma. Realizam chiar si eu , tipu' greu de multumit, cat de genial era lucrat acel tatuaj cu toate ca nu vroiam sa recunosc. Zambesc slab,trecandu-mi in cele din urma limba peste buze . Ajunsesem si eu la vorbele tipului. Va fi o noapte memorabila pentru mine, sau daca nu se anunta asa, cu siguranta aveam de gand sa o modelez eu insumi
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 8:31 pm

M-am intins pe masa de tatuat,toata acoperita cu piele neagra,stand cu fata-n jos
-Angeloooo....te rog...
A:Imediat sefu'!
Spuse apropiindu-se de mine.Imi ridica putin tricoul,cam pana la jumatatea spinarii incepand sa-mi faca masaj
A:Nu prea arata bine cicatricea
-Nenorocitii m-au taiat direct pe tatuaj si acum partea aia se vede ca naiba...si doare ca naiba...
J:O,o,Vin amice,lasa-ma sa ma revansez pentru tatuaj.Iti fac eu masaj
Spuse impingandu-l pe Angelo de langa mine incepand sa-mi faca un masaj ''incredibil''
-Doare!!!!
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 8:58 pm

Stramb din buze,privindu-i cicatricea brunetului. Probabil il durea a naibii de rau.
-Lasati pe mine!
Spun, oferindu-ma voluntar. Il dau pe Joe la o parte, punandu-mi mainile pe spatele brunetului simtindu-mi inima cum batea din cein ce mai repede. Inghit sec,incepand sa il masez numai cum eu stiam sperand sa il ajute cu ceva. Nu vroiam sa apas pentru a nu-i provoca o durere mai mare decat o avea acum.Imi inchid ochii, lasandu-mi caninii ascutiti la vedere. Treptat, imi aduceam si eu aminte de durerea ce o simtisem atunci cand cazusem cu spatele pe un cutit oarecare, bineinteles cu ajutorul unui laser facand ca semnul sa dispara

Ultima editare efectuata de catre Zack Snyder in Dum Noi 28, 2010 9:01 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 9:01 pm

Am inghitit in sec asteptandu-ma la o noua runda de durere si din partea pustiului ins anu a fost asa.Ii simteam atingerile,ma relaxa,ma facea sa uit de durere.Mi-am relaxat fiecare muschi in parte,ranjind slab
-Mmmm...
Gem eu usor,parca torcand ca o pisica caci era al naibii de mine
A:Mai,mai,mai,in sfarsit se simte si el bine.Zack amice,esti minune de om.Iar tu Joe rezuma-te la a-ti admira tatuajul
J:Bine,bine,incercam si eu...
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 9:04 pm

Imi redeschid lent ochii, privindu-l intrebator. Continuam asa zisul masaj, incercand sa inteleg din gesturi parerea pustiului.Asta insemna ca ii place? Vorbele amicului sau imi confirma adevarul, facandu-ma sa jenjesc larg.
-Ah! Pustiule nu te obisnui. Nu vei mai avea sansa de inca un masaj dupa, deci profita cat poti.
Spun, continuand masajul. Nici nu stiam ca ma pricep la asa ceva, de fapt era prima oara cand aplicam propriul masaj pe cineva.
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 9:14 pm

-Nu prea creeed...
A:Lasa-ma sa-ti traduc.Ce a vrut Vin sa spuna e ca n-o sa mai scapi asa de usor de el acum ca stie ce masaj faci.Nu Vinny baieite?
-Ahaaam...
Era al naibii de bine,nici cicatricea nu prea ma mai durea.Cine ar fi crezut ca pustiul mi-ar fi de folos vreodata la ceva?
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 10:58 pm

Schitez un ranjet larg, scotand limba intr'un mod copilaresc:
-Si ce te face sa crezi ca iti voi mai face masaj vreodata?
Intreb retoric,inghitind sec.Ce intrebare mai puteam pune si eu.Continui masajul ,tacut, pret decateva secunde, aducandu-mi aminte unde ma aflu si cu cine
-Pus..Vin, cred ca e momentul sa plec...
Ii spun, oprindu-ma din orice miscare de moment.Imi reiau mainile, dand sa plec fara sa salut
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 11:00 pm

Il ascultam atent lasandu-l pe Angelo sa raspunda pentru mine
A:Pentru ca sefu are mari dureri de spate noaptea si am auzit ca esti vecinul lui.Cred ca vrei sa mai dormi si tu nu?
Auzindu-l ca vroia sa plece,il prind de mana,stand in sezut,turceste,privindu-l atent
-Mai stai.te duc eu la camin daca vrei,iti sunt dator
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 11:04 pm

-Ha?
Intreb, inclinandu-mi capul intr-o parte.Angelo ala era un tip ciudat a naibii.Trag aer in piept,in scurt timp simtind mana pustiului, lucru ce opri orice pas in plus:
-Eu..Trebuie sa il duc pe Joe.
J:-Ma descurc si singur.Plus ca mai multa nevoie ai avea tu..Doar esti in tricou frate
-Merci de intelegere..Joe.
Spun ironic, privindu-l incruntat.Pur si simplu nu gaseam puterea de a'l refuza.Imi inchid ochii, intorcandu-ma cu fata la Vin.Oara trebuia sa accept?
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 11:06 pm

-Nu te oblig,faci cum vrei insa iti sta mai bine fara masca de indiferent
Zambesc cald,privindu-l atent.Ii dau drumul la mana,coborand de pe masa,intinzandu-mi oasele
-Ahhh!!!!Mult mai bine acum.Apropo,plata o faci la Angelo,Joe
J:Ah...credeam ca ai uitat
-Slabe sanse
Spun apropiindu-ma de masina de tatuat,strangand-o,punand-o in servieta
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 11:10 pm

Zambesc slab, deschizandu-mi ochii:
-Doar daca mergem sa imi iau inca o punga de jeleuri.
Ma hotarasc intr-un final,punand o conditie destul de absurda pentru cineva de varsta mea. Nu puteam nega .Sunt un adept al dulciurilor, cu toate ca nu dadeam dovada de asta la inceput. Intotdeauna aparentele inselau cand veneau vorba de mine.Nu eram chiar genu' de tip indiferent cum imi doream ba chiar imi propuneam sa dau dovada
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 11:13 pm

-Sigur,n-ar strica ceva dulce
Spun parca venindu-mi si mie pofta de niste acadele,doar erau preferatele mele.Dupa ce mi-am strans toate lucruri,mi-am luat cheile si jacheta,dandui-o pustiului
-Imbrac-o ca o sa racesti
Eu eram obisnuit cu frigul,plus ca nu suportam sa port jacheta in masina,cand conduceam,simtindu-ma incomod
-Angelo,eu am pelcat.Daca e ceva,suna-ma
A:Ai grija Vinny baiete.Ne vedem diseara
J:Merci inca o data frate
-Pentru putin
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 11:17 pm

Se pare ca nu a fost asa de greu in cele din urma sa accept.Dau scurt din umeri,nefiind sigur daca as putea sa ma manifest de fata cu tip cum sunt obisnuit.Iau jacheta, punandu-mi-o doar de forma, zambind larg.Ii placeau si lui dulciurile?Chiar intrasem intr-o lume diferita de cea cunoscuta pana acum:
-Ah!Bine ca mi-ai amintit de petrecere!
Spun, scotand telefonul din buzunar si notandu-mi numai pentru a-mi aduce minte,nu ca as fi putut uita aceasta sansa unica:
-Stii ce?nu esti asa aiurea ..
Spun,abia realizand acest lucru.
Sus In jos
Vin Vanity

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Dum Noi 28, 2010 11:20 pm

-Mda...ma bucur ca ai realizat in cele din urma.Haide
Spun indreptandu-ma sre iesire,deschizand usa salonului.Ies din acesta,apropiindu-ma de masina sport,neagra pe care am lasat-o in fata salonului.Ii dezactivez alarma,punand servieta in spate,urcand apoi la volan,asteptandu-l si pe pusti
Sus In jos
Zack Snyder

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   Lun Noi 29, 2010 6:44 am

Dau usor din umeri, lasandu-ma purtat de pasii pustiului.Imi inclin capul intr-o parte, privind masina. Ridic o spranceana intrand in cele din urma. Pentru un tip asa mic deocamdata, era destul de realizat spre deosebire de ..."altii"
-Auzi?
Intreb, simtindu-ma incordat. Trag aer in piept atintindu-mi privirea asupra pustiului:
-De cat timp fumezi?
Continui in cele din urma, schimbindu-mi imediat intrebarea initiala. Mi se parea o prostie sa intervin in viata lui, plus ca nu aveam niciun drept.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Who cares about me?   

Sus In jos

Who cares about me?
Sus 
Pagina 5 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Criminal Minds :: Caminul :: Camere-
Mergi direct la: